Het Fries Museum in Leeuwarden krijgt een nieuw onderkomen. Zaterdag 30 juni en zondag 1 juli zijn de laatste dagen dat het museumgebouw aan de Turfmarkt open is. Het nieuwe Fries Museum gaat in september 2013 open.
Komend weekend is de toegang gratis. Er zijn rondleidingen en overal hangen affiches van 40 jaar tentoonstellingen. Het podium De Straat voor Friese creatieve talenten sluit zaterdagavond af in stijl met allerlei optredens.
Het huidige museum aan de Turfmarkt
Het nieuwe museum gaat over de Friezen en Friesland, een eigenzinnig stukje ‘buitenland in Nederland’. Het gaat over de elf steden en het platteland, de haat-liefde verhouding met het water, de zoektocht naar het typisch Friese en de plek van Friesland in de wereld. De schilderijen van Gerrit Benner, het zwaard van Grutte Pier, de film De Overval: samen vertellen ze het verhaal van Friesland. Ook het Fries Verzetsmuseum is een belangrijk onderdeel van het museum.